DESIGNOR - To nejlepší ze skandinávského designu pro Váš interiér


O NÁS

DESIGNOR je česká firma poskytující špičkové produkty, služby a řešení s využitím toho nejlepšího ze soudobého i klasického severského interiérového designu.


Naše práce

Naše práce se opírá o spolupráci s předními severskými výrobci nábytku a interiérových doplňků a dlouholeté zkušenosti získané u nás při popularizaci severského životního stylu, který je nám velmi blízký. Dlouholeté aktivity na poli skandinávského designu směřujeme zejména k tomu, abychom k nám stále přinášeli nejlepší výrobky předních severských značek, z nichž budujeme vlastní kolekci jako ucelený interiérový koncept inspirativní v našem prostředí.


Naše vize

Naší vizí je zpříjemňovat a inspirovat život lidí v interiérech, které jsou funkční, krásné a nadčasové. Chceme tvořit pro lidi, kteří preferují design, který nestárne. V dnešní společnosti orientované na rychlou spotřebu je většina věcí vyrobena, aby byly vyměněny a nahrazeny novými. Je nám blízká filozofie designu věcí s mnohostranným využitím v každodenním životě, které se nevyhazují. Objektům vráceným zpět do nejčistších forem předurčuje jejich nadčasový design použití v různých situacích tak, že můžeme mít méně věcí, které toho umí více, mají dlouhou životnost a neztratí styl.


Náš cíl

Našim cílem je stát se na českém trhu vedoucím poskytovatelem interiérových řešení v oblasti špičkového skandinávského designu a v oblasti velkoobchodního prodeje spolehlivým partnerem pro všechny firmy, které mají zájem o využití nebo další distribuci našich produktů. Usilujeme o dlouhodobé profesionální partnerství s našimi zákazníky, jejich spokojenost je cílem veškerého našeho snažení i zdrojem inspirace pro budoucí strategii společnosti.KARIÉRA


Momentálně nehledáme nového kolegu/kolegyni.SKANDINÁVSKÝ DESIGN

Design je nedílnou součástí originálního životního stylu severských zemí. Dánsko, Finsko, Norsko a Švédsko vytvořily více ikon designu, než kterákoliv jiná oblast světa. Skandinávie objevila minimalismus a přeměnila ho v lidem přístupný, užitečný a v celém světě žádaný styl. Lehkost, jednoduchost, důraz na vynikající řemeslné zpracování, tvar, detail a funkci, výborná znalost materiálů, inspirace přírodou… Proto je skandinávský design nadčasový a stále tolik žádaný.
Abstracta

Abstracta vyvíjí a prodává produkty vizuální komunikace a kreativního interiérového designu. Jejími zákazníky jsou jak soukromě tak veřejně vlastněné společnosti, vládní a vzdělávací organizace, od školek až po univerzity. Abstracta je součástí společnosti Lammhults Möbel AB, která patří do skupiny Lammhults Design Group. Abstrakta je průkopníkem v integraci zařízení, zvukových, obrazových a video prezentací do produktů interiérového designu pro konferenční a jednací místnosti a vzdělávací zařízení.

více informaci o značce Abstracta
Voice

Thriftful design and solid craftsmanship are typical characteristics of Ire Möbel’s sofas and armchairs. They are made in Tibro, Sweden from carefully selected materials – with regard to both quality and ecology. Voice, with its base in Jönköping, Sweden, designs exciting storage furniture that suits a modern lifestyle. Furniture that combines practical functions with cleanly styled design. Since the autumn of 2008, Ire Möbler and Voice together have formed Lammhults Home, which is part of Lammhults Design Group. Our two strong furniture ranges complement each other and provide greater possibilities for individual solutions as far as colour, materials and style are concerned. Find your favourite furniture from Ire Möbel and Voice.

více informaci o značce Voice

Inno

Inno je jedna z firem, která v současnosti nejvýrazněji zosobňuje finský styl a design. Její osobitá kolekce nábytku a interiérových doplňků reprezentuje to nejlepší z moderního finského designu. Vizí společnosti Inno je vyvíjet inovativní produkty vysoké kvality a osobitého designu. Dobrý produkt v pojetí Inno nejen dobře vypadá a funguje, ale měl by vždy pozitivně zasáhnout i lidské emoce. S firmou Inno trvale spolupracuje více než desítka předních severských designérů v čele s Finem Harri Korhonenem. Harri Korhonen má mimořádný cit pro produkty které zaujmou tím, že jsou jiné, jejich odlišnost však není nikdy na úkor funkčnosti a využitelnosti v kvalitním interiéru.

více informaci o značce Inno

Mobel

Mobel je jednou z mladších finských firem, která nabízí velmi osobitou kolekci nábytku pro kanceláře a veřejné interiéry. Jejím šéfdesignérem a uměleckým ředitelem je jedna z z nejvýraznějších osobností finského designu, profesor Jouko Järvisalo. Jeho krédem při vývoji nábytku je design a kvalita bez kompromisů. O každém návrhu a detailu důkladně uvažuje a neustále ho zjednodušuje a precizuje. Mobel oslovuje zákazníky, kteří preferují volbu jedinečného, nadčasového designu a interiér považují za výraznou součást své firemní kultury.

více informaci o značce Mobel
EFG

Koncern EFG, jehož historie sahá až do roku 1885, je jedním z vedoucích výrobců kancelářského nábytku ve Skandinávii a zaujímá zároveň významné postavení v první desítce jeho největších evropských výrobců. Základ své budoucí strategie spatřuje firma ve výrazné expanzi na evropských trzích, přičemž celoevropský trh považuje za svůj trh domácí. Vizí společnosti je Evropa plná kanceláří, kde je „více zábavy“. Filozofie “More fun at the office“ znamená pro EFG kancelářský nábytek umožňující vysokou efektivitu a flexibilitu práce ve velmi příjemném a motivujícím pracovním prostředí.

více informaci o značce EFG

Avarte

Avarte je jednou z legend finského nábytkového designu. Jejím zakladatelem a hlavním designérem je nestor finského designu profesor Yrjo Kukkapuro, pro firmu pracuje též tým nejtalentovanějších finských designérů mladé generace. Avarte neustále hledá nové nápady pro ambiciózní design svěžího a nadčasového nábytku. Soudobost jejích produktů se s časem neztrácí. Příkladem mohou být křesla Karuselli a Remmi navržené v 60. letech, která mají stále moderní výraz. Karuselli z bílého sklolaminátu navrhl Yrjö Kukkapuro v roce 1964. Pro Finy i svět bylo stejně fascinující jako Pallo Tuoli (Globe Chair) od Eera Aarnia. Mnohé z produktů se jeví jako jako architektura ve zmenšeném měřítku. Charakteristickými rysy kolekce Avarte je lehkost a čisté tvary s velkým smyslem pro detail. Nábytek vizuálně lehké struktury taktně respektuje okolní prostor a harmonicky rozvíjí architekturu budovy.

více informaci o značce Avarte

Offecct

Švédský výrobce Offecct zakládá svou vizi na švédské řemeslné dovednosti a kvalitním, inovativním designem s důrazem na ekologii. Úzce spolupracuje s mezinárodně uznávanými designery, kteří sdílí zaujetí značky pro vytváření kreativního prostředí pro setkávání lidí. Společně tvoří elegantní a inteligentní produkty spojující hodnoty skandinávského designu s ekologickými aspekty jejich výroby směřujícími k myšlenkám trvale udržitelného rozvoje. Švédská progresivní a dravá firma OFFECCT byla založena v roce 1990 CEO Kurtem Tingdalem a design manažerem Andersem Englundem a pouhých 10 let stačilo, aby se zařadila mezi nejvýznamnější světové výrobce nábytku a designu. Jméno společnosti vzniklo nápaditým spojením švédského slova offentlig (znamenající veřejný) a anglického pojmu affect (ovlivňovat). Tato slovní hříčka přesně vyjadřuje jádro aktivit této mladé společnosti – ovlivňovat veřejné prostory a vytvářet nábytek pro tvůrčí setkávání lidí podle systému CMP- creative meeting places. Některé produkty získaly i ocenění "dobrý švédský tvar" – utmar svensk form. Sídlo bylo v roce 2005 redesignováno slavným triem dvorních designérů - Claesson Kovisto Rune Architects a stalo se nejvýraznější budovou v širokém okolí.

více informaci o značce Offecct

Engelbrechts

Společnost Engelbrechts blízce spolupracuje s Erikem Magnussenem, Jörgenem Rasmussenem a s architektonickým studiem Vilhelma Lauritzena. Tato spolupráce vyústila v kancelářský nábytek nazvaný Tablo, v sérii nábytku pro hotelové recepce, jídelny, restaurace apod. nazvanou Foyer (jejím autorem je Vilhelm Lauritzen) a v neposlední řadě je výsledkem této spolupráce i židle Chairik Erika Magnussena, který je navíc i autorem židle Zdown , Xsit a Plasma. Talentovaní a zruční návrháři, dokonalé zpracování, to je vize firmy Engelbrechts umocňující čistotu konceptu i návrhu. Vybírat skvělé materiály a kombinovat nejlepší řemeslné i průmyslové zpracování, důsledně dbát na splnění požadavků funkčnosti i kvalitní povrchové úpravy – to vše vede k rychlému úspěchu firmy Engelbrechts.

více informaci o značce Engelbrechts

Globe Zero 4

Globe Zero 4 je mladá, velmi dynamická nábytková značka, jejíž ideou je vytvářet vysoce kvalitní dánský designový nábytek svým charakterem využitelný ve veřejných i bytových interiérech. Vyvíjí výrobky spojující použití prvotřídních materiálů, výborného designu a skutečně inovativních nápadů. Globe Zero 4 je značkou, která vynikajícím způsobem reprezentuje mladou generaci nejlepšího dánského designu. Pro značku pracuje například dvojice mimořádně úspěšných designérů současnosti Busk + Hertzog.

více informaci o značce Globe Zero 4

Vivero

Společnost Vivero byla založena v roce 1980. Na domácí i mezinárodní scénu se uvedla slavnou židlí Visio, kterou navrhoval Yrjö Wiherheimo se Simo Heikkiläm. Společnost Vivero se stala součástí současné moderní skandinávské architektury. Její designový styl je funkcionalistický až minimalistický. Oslovuje dynamické firmy, které jej přijaly jako součást svého firemního stylu. Šéfdesignérem a uměleckým ředitelem firmy je architekt a profesor designu Yrjo Wiherheimo, který stál i u jejího zrodu.

více informaci o značce Vivero

Woodnotes

Woodnotes je finská společnost založená v roce 1987 textilní designérkou Ritvou Poutilou a jejím synem Mikkou, kteří jsou dodnes jejími vlastníky. Woodnotes vyrábí za použití speciálních materiálů – papírových vláken širokou kolekci produktů od koberců, přes stínění, paravány, podložka, ubrusy, tašky, doplňky do domácnosti i nábytek až po kolekce látek a ručně tkaných textilií. Originálním konceptem za všemi výrobky Woodnotes je kombinace umělecké kreativity inspirované drsnou finskou přírodou s využitím nejpokročilejších technologií na zpracování základních finských polotovarů – dřeva a papíru. Woodnotes je první společnost na světě, která používá papírové vlákno jako součást funkčních textilií. Ritva Puola se k tomuto využití tohoto materiálu rozhodla zcela záměrně, aby využila jeho unikátních charakteristik, ne aby jej použila jako náhradu za jiné materiály. Síla o odolnost papírového vlákna je dána tím, že pochází z dřevěných vláken. Papír je navíc velmi hygienický a bezpečný materiál. Díky hustotě vláken na něm neulpívá prach ani špína, což je důležité zejména pro alergiky. Vlákno je předeno z podobného papíru, který se používá v potravinářství k přípravě papírových obalů na jídlo. Produkty Woodnotes jsou rozložitelné a bílé papíry jsou vyráběny bez plynného chloru. Série výrobků Woodnotes se stále každý rok rozrůstá – od koberců tkaných z tohoto papírového vlákna až po ucelenou kolekci produktů. Ty jsou uznávány po celém světě pro jejich elegantní design a vysokou kvalitu a obdržely již řadu cen. Společnost momentálně vyváží 70% své produkce do více než 30-ti zemí.

více informaci o značce Woodnotes

Další renomované značky

Ve firmě DESIGNOR najdete také Showroom Finland, Artek, Piiroinen, Magnus Olesen, Ragnas, Radius, Le klint, David Design a Playsam.